صفحه اصلی | English | تماس با ما | عضویت در خبرنامه

August 28 2015  |  6 شهريور 1394

ساراول   بنیانگذار صنعت تهویه در ایران

 شرکت مهندسی ساراول در سال 1338 به وسیله آقای مهندس هدایت الله دهش ، بنیان نهاده شد که کار آن ارائه خدمات مهندسی و نصب وسایل تهویه مطبوع بود. با توسعه کار شرکت در سال 1340 کارخانه ساراول در منطقه سعادت آباد افتتاح شد.

کارخانه قدیم ساراول (سعادت آباد) 1343

کارخانه قدیم ساراول (سعادت آباد) 1380

کارخانه ساراول در ابتدا به تولید مخازن آب و گازوئیل پرداخت سپس با تولید دیگ های آب گرم فولادی گامی رو به رشد برداشت تا در سال 1354 موفق به تولید فن کویل گردید و توانست وارد بازار رقابت با کالا های خارجی گردد.

با تلاش و پشت کار و گسترش محصولات تولیدی به انواع چیلر ، هوادهنده ، پکیج ، انواع فن کویل ، یونیت هیتر و برج خنک کن افزایش یافت تا آنجا که کارخانه ساراول به عنوان اولین تولید کننده تجهیزات تهویه مطبوع در خاورمیانه و ایران مطرح شد.

در سال 1357 و با پیروزی انقلاب اسلامی مدیریت شرکت به دولتی تبدیل شد و پس از طی 14 در سال 1371 مجددا" به بنیانگذاران آن برگردانده شد.

در سال 1383 کارخانه ساراول به مکانی با تجهیزات و امکانات جدید با مساحت تقریبی 200000 متر مربع واقع در جاده قدیم تهران – کرج انتقال یافت تا امکان پیشرفت بیشتر کارخانه فراهم شود.

کارخانه جدید ساراول (جاده قدیم کرج)


امروزه تولیدات شرکت ساراول شامل تجهیزات استاندارد و سفارشی که برای مصارف متنوع از جمله تهویه مطبوع ، صنایع نفت و پتروشیمی ، نیروگاهها ، صنایع پلاستیک ، سرامیک ، صنایع هوایی و صنایع خودرو سازی و ... کاربرد دارند که شامل موارد زیر می باشد :

طراحی بر مبنای اصول مهندسی مطابق با آخرین استانداردهای فنی روز دنیا و تلاش در راستای بهبود مستمر و حداقل مصرف انرژی برای محصولات از جمله اهداف شرکت ساراول می باشد.